Informacje prasowe

Regularne wykonywanie przeglądów technicznych może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo osób korzystających z budynku, a nawet zapobiec poważnym w skutkach wypadkom. Według danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w 2012 r. miało miejsce 426 katastrof budowlanych, z czego większość to efekt czynników losowych takich jak np. działania sił natury. Do pozostałych 72 wypadków doszło z przyczyny zaniedbań, w tym 16 z nich było spowodowanych złym stanem technicznym obiektów. Najwięcej, bo aż 88 katastrof, miało miejsce w województwie mazowieckim.

Trwający okres zimowy jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa obiektów wielkopowierzchniowych, w związku z opadami śniegu. W 2006 roku to właśnie śnieg zalegający na dachu był jedną z bezpośrednich przyczyn największej katastrofy budowlanej w Polsce - zawalenia dachu hali MTK.

Prace alpinistyczne ze względu na specyficzne warunki, są zaliczane do szczególnie niebezpiecznych. Wykonywanie zadań na obiektach o wysokości niejednokrotnie przekraczającej 200 m sprawia, że pracownicy zmagają się zarówno z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na górze jak i z pracą, którą muszą wykonać perfekcyjnie. Nie ma tutaj miejsca na błędy, a do każdego zlecenia zatrudnia się osoby doświadczone, posiadające specjalistyczne uprawnienia. Doświadczony alpinista przemysłowy może zarobić nawet 400 zł za dzień pracy.

Skontaktuj się z nami

(32) 47 33 610

FAX: (32) 703 73 37

kontakt@renowacje.net.pl

ul. Marusarzówny 10/11

44-330 Jastrzębie-Zdrój

 

 
SafeSystems